Menengiç KahvesiSağlığınız için

MENEGİÇ KAHVESİ
MENENGİÇ KAHVESİ EXPRESS

Menengiç kahvemiz sıvı halden toz haline gelirken hiçbir değer ve lezzet kaybına uğramadı. Toz haline gelen kahvemiz sayesinde her ortamda menengiç kahvesi içebileceğiz.  

MENEGİÇ KAHVESİ
MENENGİÇ KAHVESİ

Menengic Ağacı Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinin dağlık kırsal kesimlerinde Ekimi yapılmadan ekolojik olarak yetişir. 

MENEGİÇ KAHVESİ
MENENGİÇ KAHVESİ

Menengic Ağacı Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinin dağlık kırsal kesimlerinde Ekimi yapılmadan ekolojik olarak yetişir. 

MENEGİÇ KAHVESİ
MENEGİÇ KAHVESİ

Menengic Ağacı Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinin dağlık kırsal kesimlerinde Ekimi yapılmadan ekolojik olarak yetişir. 

MENENGİÇ KAHVESİ ‘’TOZ’’ OLDU

Menengiç kahvesini herkes çok seviyor ama birçok kişi pişirmedeki zorluklardan dolayı yapmak istemiyor. ama toz menengiç kahvesi sayesinde yapmak çok kolaylaştı. ‘’FORMAT DEĞİŞTİ AMA LEZZET DEĞİŞMEDİ’’ Menengiç kahvemiz sıvı halden toz haline gelirken hiçbir değer ve lezzet kaybına uğramadı % 100 DOĞAL YENİ NESİL MENENGİÇ KAHVESİ Toz haline gelen kahvemiz sayesinde her ortamda menengiç kahvesi içebileceğiz.

HIZLI & KOLAY & PRATİK

Türk kahvesi gibi sadece suyu ve toz menengiç kahvesini cezveye koyalım. istege göre şeker ekleyerek kısık ateşte bir taşım kaynatalım. menengiç kahvemiz servise hazır. ( afiyet olsun )

HER ZAMAN İLKLERİ EN İYİLER YAPAR

Türkiye de birçok ilke imza atan Şekeroğlu Baharatçılık menengiç kahvesi piyasasında önemli bir pazar payına sahipti.Yeni nesil menengiç kahvesi sayesinde herkes rahatlıkla tüketebileceği için bu pazar daha da genişleyerek yurt içi ve yurt dışında aranılan bir kahve haline gelecek.

 

SAKIZ AĞACINDAN MUCİZE İÇECEK, MENENGİÇ KAHVESİ

Sağlıklı içecek olma yolunda bir numaraya yerleşen menengiç kahvesi kafein içermiyor ve tamamen doğal.Uzmanların menengiç kahvesi konusunda söyledikleri gerçekten çok önemli Harran Üniversitesi (HRÜ) Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hayoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Türk kahvesine göre daha yumuşak bir tada sahip olan menengiç kahvesinin, antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde vücudu kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahip olduğu bildirildi.

''Menengiç meyvesinin bileşiminde E ve B grubu vitaminler ile sodyum, potasyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko, bakır, mangan, selenyum, kadminyum gibi önemli mineral ve elementler bulunuyor. Aynı zamanda protein, yağ, besinsel lif, doymamış yağ asitleri ve mineral maddeler açısından da son derece faydalı bir bitkidir.''

Menengiç kahvesinin bazı özellikleri

* % 100 doğaldır , kimyasal katkı yoktur
* Kafein içermez ,ayrıca içimi yumuşaktır
* Öksürüğe ve balgam sökmeye yardımcı olur
* Antiseptik özelliğine sahiptir ve nefes darlığına iyi gelir
* Üst solunum yolları rahatsızlıklarında ferahlatıcıdır
* Mide ağrılarını ve mide bulantısını önlemeye yardımcı olur
* Ayak terlemelerini önleme ve yaraları tedavi edici özelliği vardır
* Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur,
* Ses tellerine iyi gelir, mide ağrılarını dindirmeye yardımcı olur
* Kalp yetmezliği riskini azaltır, afrodizyak etkisi vardır,
* Bünyesindeki doğal Antep fıstığı yağı sayesinde yüksek E vitamini ve doymamış yağ asidi düzeyi ile kandaki kolesterolü düşürmeye ve kalp damar sertliğini önlemeye yardımcı olur
* Vücudu yaşlanmaya karşı koruyan antioksidan bileşenleri sayesinde kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahiptir

Besin Değerleri 100 gr. Menengicin içerdiği besin değerleri şöyle sıralanabilir:

594 kalori,20,8 gr. Protein,51,6 gr. Yağ,16,4 gr. karbonhidrat0 kolesterol,2 gr. Lif,500 mgr. Fosfor,136 mgr. Kalsiyum,7,3 mgr. Demir,1,020 mgr. Potasyum,158 mgr. Magnezyum,66 IU A vitamini,0,62 mgr. B1 vitamini,1,45 mgr. B20,4 mgr. B6 vitamini,7 mgr. C vitamin 5.2 mgr. E vitamini bulunmaktadır

 • Menengiç Kahvesi

  200 gr.

  Koli içi adet : 20

 • Menengiç Kahvesi

  350 gr.

  Koli içi adet : 15

 • Menengiç Kahvesi .

  600 gr.

  Koli içi adet : 12

 • Menengiç Kahvesi Express(TOZ) 250 gr